Różne strefy relaksu w salonie

Pokój dzienny to przestrzeń, która spełnia wiele funkcji. Przyjmujemy w nim gości, spożywamy posiłki, nierzadko również śpimy bądź pracujemy. Salon służy jednak przede wszystkim wypoczynkowi i rekreacji. A te z kolei mogą dla każdego z domowników oznaczać coś innego. Niektórzy uwielbiają odpoczywać z książką, inni przed telewizorem, natomiast dzieci chętnie spędzają czas wolny na graniu w gry. Pokój dzienny powinien zostać zaaranżowany zatem w taki sposób, aby w miarę możliwości zapewnić każdemu odpowiednie warunki do jego ulubionej formy relaksu.

Kącik czytelniczy

Osoby kochające czytać potrzebują w swoim domu odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły oddawać się tej przyjemności. Poza sypialnią wybór pada najczęściej właśnie na pokój dzienny. Kącik czytelniczy w zależności od wielkości naszego pokoju będzie wyglądać inaczej. Zawsze powinien on jednak znajdować się w rogu pomieszczenia, blisko okna, czyli naturalnego źródła światła. Jeśli nasz salon nie jest największy, do zaaranżowania domowej biblioteczki wystarczy nam zgrabny, ale wygodny fotel, regał lub witryna na ulubione pozycje literackie, a także lampa podłogowa. Gdy uda się nam wygospodarować dodatkowe miejsce, możemy wzbogacić tę przestrzeń również o puf lub podnóżek.

W otwartych, dużych pokojach dziennych strefa czytelnicza przybierze natomiast zupełnie inny wygląd. Warto rozważyć w tym przypadku zakup wygodnego, luksusowego szezlonga, np. https://www.meblewersal.pl/2957-fotel-chicago.html. Jeśli zaliczamy się do największych miłośników literatury, salon będzie idealnym miejscem do wyeksponowania naszych zbiorów. Na biblioteczkę możemy przeznaczyć wtedy znacznie więcej miejsca niż kilka półek w witrynie, czy jeden zgrabny regał.

Wypoczynek przed telewizorem

Są i tacy, którzy najlepiej i najefektywniej wypoczywają przed TV, oglądając ulubione filmy i seriale. Każdy kinomaniak potrzebuje nie tylko dużego telewizora, ale także wygodnej kanapy, z której po zakończonym seansie nie będzie wstawał z bólem pleców. Nasz wypoczynek stanie się dużo przyjemniejszy, gdy komplet wypoczynkowy zostanie wyposażony w m.in. regulowane zagłówki, czy wysuwane podnóżki. Takie funkcje oferują nam dziś nowoczesne meble modułowe takie jak kolekcja MALACHIT. Możliwość wyboru modułów ze schowkiem i stolikiem, chłodziarką do kubków, czy stacją audio to udogodnienia, które zachwycą najbardziej wymagających użytkowników.

Relaks przy muzyce

Wiele osób uwielbia relaksować się przy muzyce. W takim przypadku na szafce RTV musi znaleźć się wystarczająca ilość miejsca na dodatkowy sprzęt audio. Jeśli mamy pokaźną kolekcję płyt, możemy dumnie wyeksponować je w witrynie lub specjalnie przeznaczonych do tego półkach i organizerach. Podobnie jak w powyższym przypadku, tutaj również przyda się nam komfortowy zestaw wypoczynkowy, na którym wygodnie zrelaksujemy się otoczeni ulubionymi dźwiękami.

Rodzinne spędzanie czasu wolnego

Lubicie spędzać czas razem, grając np. w gry planszowe lub na PlayStation? Do pierwszego typu rozrywki będziecie potrzebować równej, płaskiej powierzchni – stoliczka kawowego lub klasycznego stołu pokojowego. Jeśli Wasz salon należy do pomieszczeń o mniejszej powierzchni, świetnie sprawdzą się w tym przypadku ławostoły, dostępne tutaj. Rozkładane ławy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często spędzają czas wolny w większym gronie, jednak metraż ich pokoju nie pozwala na umieszczenie w nim standardowego stołu. Taki kącik warto wzbogacić także o wygodny, miękki dywan na podłogę. Będzie on przydatny zarówno podczas rozgrywek planszowych, jak i w czasie gry na PlayStation. Zapewni bezpieczne i komfortowe warunki do siedzenia, zwłaszcza dla dzieci, które jak wiadomo, często wybierają inne miejsca do spoczynku niż kanapa.