Jadalnia w stylu nowojorskim

Fascynacja Ameryką sprawia, że bez większej zachęty jesteśmy skłonni zastosować tamtejsze rozwiązania aranżacyjne również w swoich domach. Takim oto sposobem w naszych wnętrzach zagościł styl nowojorski – wyjątkowe połączenie wystroju klasycznego i glamour, przełamanych nutą ekstrawagancji. Idealny do sypialni, salonów oraz… jadalni. I to właśnie ostatniemu z tych pomieszczeń poświęcimy dziś naszą uwagę!

Jak urządzić jadalnię w nowojorskim stylu?

Myśląc o stylu nowojorskim, nie sposób nie przywołać w głowie obrazów słynnych, luksusowych apartamentów, nieraz oglądanych w kultowych amerykańskich filmach lub serialach. Wyrafinowane, jasne i pełne ciepłego blasku wnętrza wprowadzają w zachwyt oraz czarują na absolutnie każdym kroku. To wystrój elegancki, ponadczasowy, który zachowa swój świeży charakter przez lata.

meble-emperio

Jakie kolory do jadalni w stylu nowojorskim?

Styl nowojorski nie jest przesadnie bogaty w kolory, jednak baza, jaką otrzymujemy, daje nam bardzo duże możliwości. A to z kolei przekłada się na doskonałe wrażenia wizualne. Jeśli planujemy urządzić jadalnię „po nowojorsku”, naszą uwagę powinniśmy skoncentrować na kolorach takich jak biel, szarość, czerń oraz beż. Niech nie zmyli nas jednak ten pozorny minimalizm. Tak wykończona jadalnia będzie ciepła, przytulna i klimatyczna. Dlaczego? Ponieważ kolory to nie wszystko!

Jakie materiały do jadalni w stylu nowojorskim?

Naszą bazę kolorystyczną obowiązkowo powinny wzbogacić charakterystyczne dla nowojorskiego stylu materiały. Jest to wystrój, który lubi połyskujące powierzchnie. Szkło, metal, drewno, kryształ. Możemy zastosować je zarówno w postaci nowoczesnych mebli, jak i dodatków. Ponadto, eleganckie, cienkie tkaniny, które przyozdobią okna oraz stół. Pamiętajmy, że styl nowojorski to gustowna mieszanka różnych nurtów. Wspaniałe efekty osiągniemy, łącząc ze sobą wystrój glamour i klasyczny z odrobiną nonszalancji oraz współczesnych akcentów.

Jakie meble do jadalni w stylu nowojorskim?

Jadalnia inspirowana stylem nowojorskim to pomieszczenie uporządkowane, wypełnione harmonią i lekkością. Niewymuszona elegancja jest zasługą umiejętności łączenia ze sobą kolorów, materiałów, dodatków, oświetlenia oraz mebli. W centrum nowojorskiej jadalni stoi stół. To on wraz z otaczającymi go krzesłami stanowi centralny punkt tego wnętrza. Jasny, klasyczny, o zgrabnej, dostojnej formie. W dużych rozmiarach, pozwalających na wspólne delektowanie się posiłkami oraz spędzanie czasu razem. Idealnym przykładem stołu do jadalni w stylu nowojorskim jest stół BRANDO 10.

Stół BRANDO 10.

Wchodzi on w skład kolekcji oferującej meble do pokoju BRANDO https://www.meblewersal.pl/563-meble-brando-systemowe-do-salonu, które doskonale wpisują się w nowojorski design. Szczególnie wartym uwagi meblem jest tutaj witryna – jeden z najważniejszych elementów wyposażenia części jadalnej.

Krzesła w nowojorskiej jadalni to wygodne krzesła tapicerowane, o subtelnie zaokrąglonych liniach. Ich kolorystyka powinna komponować się z głównymi barwami w tym pomieszczeniu. Przykładem takiego mebla jest krzesło COLIN, dostępne w różnych wariantach.

Jakie dodatki do jadalni w stylu nowojorskim?

Mamy nadzieję, że nikt nie zapomniał o dodatkach! Skoncentrujmy się przede wszystkim na udekorowaniu stołu – wazonami, podkładkami, świecznikami, bieżnikiem. W świąteczne dni oraz podczas ważnych uroczystości główną ozdobą stołu stanie się elegancka zastawa. Obecność kryształów oraz połyskujących naczyń jest tutaj jak najbardziej pożądana.

Co ponadto? Nowojorską jadalnię możemy uzupełnić obrazami w stonowanych, łagodnych kolorach oraz zdjęciami, oprawionymi w minimalistycznych, jednak wyrazistych ramkach. Tematyka jest tutaj stosunkowo dowolna. Mogą być to kwiaty, krajobrazy, motywy abstrakcyjne, a nawet czarno-biała panorama miasta… oczywiście Nowego Jorku. Za dekorację posłużą nam także zasłony na okna lub dywany. Starajmy się jednak wybierać stosunkowo lekkie materiały, dopasowane kolorystycznie do całego wystroju.

meble-emperio

Jakie oświetlenie do jadalni w stylu nowojorskim?

Elementem o charakterze dekoracyjnym są także lampy. Z jednej strony to wspaniałe ozdoby nowojorskich wnętrz, z drugiej spełniają one również swoje funkcje praktyczne. Nowojorska jadalnia to pomieszczenie jasne, przytulne, dlatego oświetlenie odgrywa w niej ogromną rolę. Lampy powinny znaleźć się przede wszystkim nad samym stołem. Ich ilość oraz rodzaj muszą zostać dopasowane do wielkości mebla oraz materiału, z jakich został wykonany. Kluczowe jest w tym przypadku ich umieszczenie na odpowiedniej wysokości i wybranie światła, które nie będzie nas oślepiać. Ponadto, warto wzbogacić nimi także komodę, czy ścianę. W zachowaniu przyjemnego oświetlenia pomogą nam również lustra, meble o połyskujących frontach, jak i duże okna bez rolet. Tutaj znajdziesz więcej inspiracji oraz mebli do jadalni urządzonej w stylistyce nowojorskiej.