Jak przechowywać ubrania w przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, w którym ze względu na jego charakter i umiejscowienie, łatwo o bałagan. Z pewnością większości z nas zdarzyło się przynajmniej raz w życiu po wykańczającym dniu rzucić w nim niedbale płaszcz i buty. Pozostawić leżące pod nogami zabawki dziecięce przyniesione ze spaceru, czy stertę dokumentów. W wielu przypadkach za nieporządek w przedpokoju nie odpowiada jednak tylko nasze lenistwo lub zmęczenie, a przede wszystkim brak odpowiednich rozwiązań z zakresu przechowywania. Sprawdźmy, jak temu zaradzić!

Przedpokój: przechowywanie ubrań w szafie

Podstawowym i najbardziej funkcjonalnym meblem do przechowywania odzieży i akcesoriów w przedpokoju jest oczywiście szafa. Przechowywanie ubrań w szafie gwarantuje porządek i wygodę. We współczesnych przedpokojach stosuje się nowoczesne mebleszafy w zabudowie lub pojemne bryły wolnostojące z drzwiami przesuwanymi i dużym lustrem. Jeżeli możemy pozwolić sobie właśnie na tak przestronny model, bez problemu zmieścimy w nim nie tylko same okrycia wierzchnie dla całej rodziny, ale i buty, torebki, plecaki, torby podróżne, a nawet sprzęty gospodarstwa domowego. Dzięki dużej, dobrze zaplanowanej i funkcjonalnej szafie przedpokój o każdej porze będzie prezentować się czysto, schludnie i reprezentatywnie.

Biała szafa z drzwiami przesuwanymi do przedpokoju.

Nie zawsze jednak nasz przedpokój pozwala nam na wstawienie szafy w zabudowie lub dużej bryły wolnostojącej. Nie musimy na szczęście rezygnować z przechowywania ubrań w ukryciu, za zamkniętymi drzwiami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą kompaktowe i zgrabne garderoby, w skład których wchodzą wąskie szafy ½, czyli szafy jednodrzwiowe. Przykładem takiego mebla jest szafa HYGA 06.

Przedpokój HYGA z szafą 1/2.

Przedpokój: przechowywanie ubrań bez szafy

W niektórych przypadkach wybieramy lub zostajemy zmuszeni do przechowywania ubrań bez szafy. Najczęściej ma to miejsce w małych przedpokojach. Z pojemnej szafy często rezygnują jednak także właściciele przestronnych wiatrołapów, co wynika m.in. ze względów estetycznych.

Panel wiszący i szafka w przedpokoju.

Jakie meble ułatwią nam zachowanie porządku w przedpokoju, w którym nie ma szafy? Będzie to przede wszystkim:

panel wiszący – panel wiszący poza wieszakami na okrycia wierzchnie może posiadać także dodatkową półkę lub zostać połączony z lustrem. Takie rozwiązanie nie zabiera cennego miejsca, jednocześnie pozwalając na wygodne przechowywanie codziennie noszonych kurtek, czy płaszczy w zasięgu ręki.

komoda – komoda to mebel, w którym w przedpokoju możemy przechowywać różnego rodzaju akcesoria: czapki, szale, rękawiczki, torebki, a także drobiazgi takie jak klucze, dokumenty. Nie jest to natomiast dobre miejsce na grubsze i większe okrycia wierzchnie. Poza samą komodą powinniśmy dlatego zadbać również o osobne wieszaki ścienne lub stojące.

szafka na buty – plączące się pod nogami buty to symbol niejednego przedpokoju. Najczęściej winowajcą jest w takich przypadkach brak wystarczającej ilości miejsca na wszystkie posiadane pary. Szafka na buty stanowi dlatego obowiązkowy mebel w każdym przedpokoju. Im będzie większa, tym oczywiście lepiej. Rekomendujemy także modele 2w1 wyposażone w integralne siedziska, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do zakupu dodatkowego pufa, czy fotela.