Powiew świeżości w sypialni – jakie meble wybrać?

Sypialnia jest jednym z tych pomieszczeń, w którym możemy pozwolić sobie na dużą dowolność aranżacyjną oraz zastosowanie rozwiązań w pełni ukazujących nasze poczucie estetyki. Najczęściej jednak decydujemy się na utrzymanie jej w lekkiej, przytulnej stylistyce, sprzyjającej efektywnemu wypoczynkowi i wyciszeniu po pracowitym dniu. Jak zadbać o świeży i harmonijny wystrój swojej sypialni? Jakie meble wybrać?

Jak stworzyć lekki, przyjemny wystrój sypialni?

Jeśli zależy nam na świeżym, delikatnym i ponadczasowym wystroju naszej sypialni, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Stanowi ono podstawę każdego pomieszczenia, a zarazem jego najdroższy element, którego z pewnością nie będziemy chcieli wymieniać po 3 latach. Rozwiązaniem, które nie do końca może spełnić nasze oczekiwania będą m.in. meble w kolorze wenge, bądź innej ciemnej barwie, np. czerni lub graficie.

Nasz wybór powinien paść natomiast na nowoczesne meble, wykonane w cieplejszej stylistyce. Jest to m.in. uniwersalna biel oraz jasne, naturalne drewno, które doskonale prezentuje się w różnorodnych zestawieniach. Decydując się na ich połączenie, zyskujemy świetną bazę do dalszych działań. Meble w takim duecie przedstawia kolekcja SVEN https://www.meblewersal.pl/113-meble-sven-systemowe-do-sypialni. Uzupełnieniem biało-drewnianego wyposażenia mogą stać się zarówno jasne, jak i ciemne kolory. W pierwszym przypadku nadamy naszej sypialni naturalnego, rodzinnego i przytulnego wystroju, w drugim natomiast zyskamy oryginalną, designerską kompozycję o unikatowym charakterze.

W obu rozwiązaniach warto wprowadzić do urządzanego wnętrza elementy „eko”. Mogą być to naturalne tkaniny, lampa z kloszem z rattanu, kosze z wikliny lub szkatułki i pudełka z delikatnej porcelany. Bliskie naturze dodatki to prosty sposób na stworzenie w sypialni harmonii i poczucia świeżości.

Łóżko – najważniejszy element każdej sypialni

W wielu sypialniach to właśnie łóżko staje się meblem silnie akcentującym jej charakter. Umieszczone w centralnym punkcie nie raz stanowi główne wyposażenie tego pokoju, zajmując większość dostępnego miejsca. Jeśli zatem planujemy remont naszej sypialni, jednakże nie chcemy na tę chwilę wymieniać całego zestawu meblowego, warto zastanowić się nad kupnem nowego łóżka.

Obecnie, mimo wciąż cieszących się zainteresowaniem modeli skrzyniowych, coraz to chętniej i odważniej wybieramy do swojego domu łóżka kontynentalne takie jak https://www.meblewersal.pl/3481-lozko-tessa.html. To eleganckie, luksusowe meble, odmieniające charakter każdej sypialni. Są miękkie, szykowne, rozłożyste oraz wbrew pozorom bardzo uniwersalne. Wszystko za sprawą możliwości wyboru rodzaju tkanin obiciowych oraz ich koloru spośród naprawdę bogatych palet. Łóżka tapicerowane mogą przybierać bardziej wyszukane, jak i skromniejsze oblicza. Łatwo dopasujemy je zatem do wnętrz nowoczesnych, jak i urządzonych w eleganckim stylu glamour. O ich charakterze zadecydują nie tylko materiały obiciowe, ale również rodzaj przeszyć i dekoracyjne pikowania. Będzie to także sama forma – kształt oraz obecność lub brak nóżek, nadających bryle lekkości.