Eleganckie, nowoczesne witryny, czyli sposób na wnętrza z charakterem

Witryny to jeden z podstawowych, bazowych elementów, tworzących każdy zestaw mebli salonowych. Znajdziemy je w różnych odsłonach – stojących, wiszących, przeszklonych w części lub na całej powierzchni frontów, wyposażonych w szuflady, szafki, a nawet otwarte przestrzenie. Jest to wyposażenie emanujące eleganckim, wdzięcznym charakterem, dlatego też dumnie i chętnie zdobi najbardziej reprezentatywną przestrzeń dzienną w naszych domach. Jakie witryny będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego pokoju dziennego?

Gdzie umieścić witrynę?

Witryny ze względu na swój reprezentatywny charakter stanowią elementarne wyposażenie każdego salonu lub połączonej z nim części jadalnej. Jeśli nasz pokój dzienny jest powiązany z przestronną jadalnią, to właśnie w tej strefie warto umieścić witrynę z przeszkleniami. Mimo klasycznego, dostojnego charakteru, znajdziemy je także w kolekcjach oferujących nowoczesne meble, gdzie przybierają wyrazistą, świeżą i unikatową formę. Niektóre modele zdobią również domowe gabinety, służąc jako biblioteczki lub szafki do przechowywania dokumentów. Jeśli bardzo zależy nam na witrynie w części dziennej, jednak nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią do jej ustawienia, rozważmy zakup mebla wiszącego. Odpowiednim miejscem na witrynę wiszącą jest m.in. przestrzeń nad szafką RTV, gdzie wraz z innymi elementami stworzy spójną kompozycję.

Podstawowym przeznaczeniem witryn jest możliwość estetycznego i uporządkowanego eksponowania w nich dekoracyjnych przedmiotów. Za szklanymi drzwiczkami powinny zatem znaleźć się zdjęcia rodzinne oprawione w ozdobnych ramkach, pamiątki z podróży, czy też luksusowe zastawy stołowe, po które sięgamy tylko od święta. Pamiętajmy przy tym o utrzymaniu pośród nich ładu i porządku! Najlepiej, aby wybrany model został wzbogacony o oświetlenie LED, które dodatkowo podkreśli wnętrze, a przy tym zadba o odpowiednią atmosferę w salonie.

Propozycje nowoczesnych witryn do części dziennej

Współczesne wnętrza mogą przybierać różnorodne oblicza. Nowoczesność to nie tylko surowy minimalizm. Jest nią również przytulny, lekki wystrój skandynawski, jak i designerski industrialny. Nowoczesne salony mogą ponadto bazować w całości na klasycznym drewnie o naturalnej barwie. Do każdej z tych stylistyk dobierzemy oczywiście inny rodzaj witryny.

Jeśli jesteśmy fanami wnętrz urządzonych zgodnie z północnymi trendami, inspirowanymi Skandynawią, doskonałym wyborem do naszego salonu będzie witryna BRILLO w2d2s. To nowoczesna skandynawska propozycja, którą wyróżnia duże przeszklenie, połyskujące fronty oraz skośne drewniane podstawy.

Spore możliwości aranżacyjne dostarczy nam również witryna ARTIS 04, wykonana w całości z płyty laminowanej, barwionej w odcieniu dębu artisan. Duże przeszklenia, podświetlenie LED oraz prosty design pozwalają wkomponować ją nie tylko we wnętrza nowoczesne, ale także klasyczne.

Dobierając witrynę do części dziennej urządzonej w sposób minimalistyczny i surowy, pamiętajmy o utrzymaniu jej w równie prostym, stonowanym designie. Najlepiej zaprezentują się tam modele wybarwione na szaro bądź wzbogacone czarnymi aplikacjami, z subtelnym przeszkleniem oraz bezuchwytowym systemem otwierania szafek.