Co wyróżnia styl glamour? – Inspiracje do pokoju dziennego

Wnętrza glamour emanują blaskiem oraz wyjątkowym szykiem. Jest to styl, który nadaje im luksusowego charakteru, niezwykle pożądanego przez wielu z nas. Glamour to także uosobienie elegancji, osiąganej za pomocą wyposażenia, tkanin i dodatków wysokiej jakości. To właśnie jakość odgrywa tu kluczową rolę, ochraniając nas przed efektem kiczu lub przesytu. Co jeszcze wyróżnia styl glamour? Tego dowiemy się już za chwilę w poniższym artykule oraz poznamy kilka inspiracji do pokoju dziennego!

Styl glamour i kolory

Salon w stylistyce glamour to idealne miejsce na bogatą paletę róży i fioletów, pokrywających ściany. Są to kolory stanowiące znakomite tło do akcentów w złocie i srebrze, które jak wiadomo, należą do jednych z głównych wyróżników stylu glamour. Zarówno odcienie różu, jak i fioletu możemy wykorzystywać w intensywniejszych, a także bardziej stonowanych tonacjach, przełamując je odpowiednio dodatkami. Pamiętajmy jednak, że nie są to kolory dominujące! Krzykliwe barwy zastosowane w nadmiarze nie tylko okażą się męczące, ale również mogą stworzyć efekt przeciwny do wzorcowego i pożądanego szyku i blasku. Koniecznie łączmy je zatem z równie szeroką gamą szarości lub beżów, które wprowadzą do naszych wnętrz równowagę. Ciekawym urozmaiceniem tych bazowych odcieni będą farby z subtelnie połyskującą powierzchnią o dekoracyjnym charakterze.

Nowoczesne meble i dodatki w stylistyce glamour znakomicie prezentują się również w połączeniu z butelkową zielenią, głębokim granatem, bordo, a nawet metaliczną czernią, która rewelacyjnie wydobywa blask złota i srebra.

Meble do salonu glamour

Jakie są najpopularniejsze i ulubione meble do salonu urządzanego właśnie w ekskluzywnym stylu glamour?

To w szczególności wytworne, eleganckie meble wypoczynkowe, takie jak sofa ASPREY VELVET 2 https://www.meblewersal.pl/sofy/7925-sofa-asprey-velvet-2.html, pokryte połyskującymi, miękkim tkaninami. Zestawy tapicerowane powinny posiadać dekoracyjne przeszycia lub pikowania, a także stylizowane nóżki, nadające im lekkości.

Uzupełnieniem głównego mebla może stać się wykonany w zbliżonej stylistyce fotel lub puf, na przykład pufa UZO HO https://www.meblewersal.pl/fotele-pufy-tapicerowane/2140-pufa-uzo-ho.html. To znakomity dodatek o wszechstronnym zastosowaniu — możemy używać go jako siedziska, podnóżka, a nawet stoliczka lub półki.

Meble glamour są oczywiście eleganckie oraz wyróżniają się nietuzinkowymi zdobieniami i formą. W salonie to przede wszystkim inspirowane stylistyką barokową komody, witryny, czy też stylizowane toaletki, mogące służyć jako stoliki lub półeczki. Podobnie jak w przypadku kolorów, musimy jednak pamiętać o zachowaniu harmonii. Wyposażenie o bardzo szykownym charakterze możemy łączyć m.in. z meblami klasycznymi lub nowoczesnymi o wyważonym designie.

Tkaniny i dodatki w stylistyce glamour

Poszukując tkanin do salonu w stylistyce glamour, nasz wybór powinien zostać zawężony do miękkich, połyskujących i luksusowych tkanin welwetowych, pluszowych, atłasowych oraz aksamitnych. Są to materiały wybierane jako pokrycie mebli wypoczynkowych, poduszek, czy też zasłon.

Ostateczny charakter wnętrz glamour tworzą oczywiście dodatki. Świecące, przyciągające uwagę oraz emanujące swoją formą. Uwielbiane kolory to złoto i srebro oraz metaliczna czerń. Popularne są również akcenty wykorzystujące szkło, na przykład ława CONTI 48 https://www.meblewersal.pl/lawy-i-stoliki-nowoczesne/7038-lawa-conti-48.html.

Wśród obowiązkowych pozycji, nie może zabraknąć ponadto:

  • Ogromnych luster w dekoracyjnych ramach
  • Żyrandoli z bogatymi zdobieniami lub kryształami
  • Stylizowanych świeczników, wazonów oraz osłon na donice
  • Szklanych karafek na alkohol i eleganckich eksponowanych zastaw stołowych

Zadaniem dodatków jest dopełnienie wyjątkowego charakteru naszego wnętrza. Jeśli zdecydowaliśmy się na bogato zdobione meble i wyraźne akcenty nasyconych kolorów, pozostałe wyposażenie powinno równoważyć już zastosowane rozwiązania. W odwrotnej sytuacji tzn. gdy przykładowo, w naszym salonie dominują jasne kolory oraz mniej szykowne meble, to właśnie dodatki odegrają główną rolę.