Narożnik ze skóry – czy to dobry wybór?

Możemy śmiało stwierdzić, że to właśnie zestawy wypoczynkowe należą do jednych z najważniejszych mebli w każdym domu, do których wyboru przykładamy ogromną wagę. Bardzo często znalezienie wymarzonego narożnika pokojowego jest poprzedzone długimi poszukiwaniami, wizytami w wielu sklepach stacjonarnych lub wielogodzinnym przeglądaniem witryn internetowych. Dzisiaj skupimy się na meblach wykonanych ze skóry – czy skórzana tapicerka to dobry wybór? A jeśli tak, to kto powinien się na nią zdecydować?

Zakup idealnego narożnika pokojowego to tak naprawdę sztuka podejmowania decyzji. Jeśli już postanowiliśmy, że to właśnie narożnik, a nie np. wersalka lub sofa stanie w naszym salonie, teraz pora zmierzyć się z kolejnymi wyborami. Poza wielkością, ustawieniem, materiałem wypełniającym siedzisko i oparcie, czy kolorem, kluczową rolę w trwałości, wyglądzie i komforcie korzystania z mebla wypoczynkowego odgrywa także rodzaj tkaniny tapicerowanej. Skórzane obicia wciąż należą do bardzo chętnie wybieranych i bestsellerowych rozwiązań, które w aranżacji wnętrz są obecne nie od dziś. Nasz wybór może paść w tym przypadku na skórę naturalną lub ekologiczną. Co je odróżnia, jakie mają wady i zalety?

Narożnik do pokoju ze skóry naturalnej

Skóra należy do materiałów o wyjątkowej trwałości, dlatego też pokryty nią narożnik zachowa swój piękny wygląd przez długi czas. Niestety, będzie on jednak wymagać odpowiedniej konserwacji oraz stosowania dedykowanych środków pielęgnacyjnych. W innym przypadku kondycja naszej skóry może ulec szybkiemu pogorszeniu. Zwłaszcza że w pomieszczeniu takim jak salon stanie się ona szczególnie narażona na intensywne użytkowanie. Z drugiej jednak strony, jej czyszczenie w porównaniu z pozostałymi materiałami jest stosunkowo łatwe i wygodne. Do walorów skórzanych pokryć należy zaliczyć ponadto brak podatności na pochłanianie roztoczy, kurzu, czy pyłków. Na właściwości te z pewnością zwrócą uwagę wszystkie osoby borykające się z uciążliwymi alergiami. Co więcej, tapicerka ze skóry świetnie komponuje się w wielu aranżacjach. Tak wykończony zestaw wypoczynkowy pasuje zarówno do nowoczesnych mebli, jak i salonu industrialnego, klasycznego, czy angielskiego.

Nie sposób nie wspomnieć o niezwykłym wyglądzie narożników ze skóry. Prezentują się one elegancko, stylowo i szykownie w każdym wariancie i ustawieniu. Najlepszym przykładem będzie tu narożnik NILS:  https://www.meblewersal.pl/6413-naroznik-nils.html.

Wypoczynek na skórzanych meblach zapewni nam najwyższy komfort i wygodę. Jest to materiał miękki, elastyczny, który ciągle pracuje i dopasowuje się do naszej sylwetki. Wśród głównych „wad” skórzanych tkanin tapicerskich wskazuje się natomiast ich cenę. Ze względu na wysoką trwałość i wytrzymałość materiału powinniśmy jednak pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata, a nie kilka sezonów.

Narożnik do pokoju ze skóry eko

Skóra ekologiczna pod względem wyglądu jest bardzo podobna do skóry naturalnej. Na tym jednak kończy się większość podobieństw. W odróżnieniu od swojego oryginalnego odpowiednika eko skóra nie wykazuje się m.in. tak dużą trwałością i wytrzymałością. Do jej minusów trzeba zaliczyć zwiększoną podatność na uszkodzenia, w tym pękanie oraz działanie wilgoci. Miejmy również na względzie, że pod pojęciem eko skóry kryje się tak naprawdę tkanina syntetyczna, na którą nakłada się warstwę PCV z żywicy syntetycznej.

Zaletą narożników ze skóry ekologicznej jest natomiast ich łatwy sposób pielęgnacji, a także dostęp w wielu kolorach i wzorach do wyboru. Jeśli poszukujesz modnego zestawu wypoczynkowego, wykonanego ze skóry naturalnej lub eko, najlepszy wybór narożników pokojowych czeka na Ciebie w tym sklepie.