Meble w połysku- gdzie się sprawdzą?

Meble wykończone na wysoki połysk to rozwiązanie, nad którym zastanawia się wielu z nas. Niektórzy są nimi zachwyceni, część okazuje jednak mniejszy entuzjazm, poszukując odpowiedzi na dręczące ich wątpliwości. Jak czyścić fronty w połysku? Czy są one odporne na uszkodzenia? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Na te, jak i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym artykule! Czy warto zatem postawić na połysk?

Wady i zalety frontów meblowych w połysku

Połysk jest niesamowicie elegancki. Nadaje wnętrzom lekkości oraz luksusowego charakteru. Potęguje uczucie czystości, w szczególności, gdy dotyczy wyposażenia wybarwionego w bieli. Sprawia ponadto, że nasze pokoje stają się bardziej przestronne. Właśnie dlatego fronty w połysku są często wybierane w niewielkich mieszkaniach. Jest to jeden z najlepszych sposobów na powiększenie każdego wnętrza!

Fronty w połysku są również elementem wyróżniającym nowoczesne meble. Znajdziemy je zatem we współczesnych salonach. Zarówno tych, urządzonych w cieplejszej stylistyce, jak i minimalistycznych, surowych.

Jeśli zdecydowaliśmy się na meble wykończone na wysoki połysk, miejmy na względzie, że jest to rozwiązanie, które jak każde inne ma również swoje wady. Lśniące fronty są bardziej podatne na uszkodzenia i zarysowania. Łatwo zaobserwujemy również na ich powierzchni odciski palców oraz smugi.

A jak z czyszczeniem? Meble w połysku wybarwione na biało mogą okazać się problematyczne w przestrzeniach kuchennych, ponieważ będą bardziej eksponować wszelkie plamy z sosów i tłuszczu. Powinniśmy zatem przygotować się na częstsze porządki. Zdecydowanie lepiej, aniżeli czarne powierzchnie kamuflują natomiast kurz!

Połysk we wnętrzach

Pomieszczeniami, w których najczęściej decydujemy się na meble w połysku, jest salon, kuchnia oraz łazienka.

Pokój dzienny to idealne miejsce na zestaw PARIS, który dostępny jest w bieli lub wariancie, gdzie została ona połączona z jasnymi drewnianymi korpusami: https://www.meblewersal.pl/glowna/3232-zestaw-paris-2.html. Nowoczesny charakter mebli świetnie podkreśla zastosowany w kolekcji bezuchwytowy system otwierania szafek.

Miejscem, w którym uwielbiamy połysk, jest także kuchnia. Najczęściej spotkamy się z aranżacjami utrzymanymi w całości w bieli lub jej zestawieniu z czernią, grafitem lub szarością. Taki sposób wykończenia frontów to doskonały wybór w kuchniach otwartych na salon, wyposażonych w wyspę. Lśniące powierzchnie nadadzą wnętrzu naprawdę luksusowego i wytwornego charakteru!

Kuchnie w połysku wymagają jednak większej dyscypliny w sprzątaniu. Wynika to nie tylko z rzucających się w oczy zabrudzeń, powstałych podczas gotowania, ale również zwiększonej podatności na odciski palców. Będą one szczególnie widoczne na często użytkowanych szafkach kuchennych, które nie posiadają tradycyjnych uchwytów.

Idealnym pomieszczeniem na zastosowanie mebli wykończonych na połysk jest także łazienka. W ten sposób nie tylko wizualnie powiększymy dostępną przestrzeń, ale również spotęgujemy wrażenie czystości i sterylności.