Fotele w salonie – najmodniejsze modele

Salon tworzy wiele elementów. Są to liczne komody, witryny oraz szafki, a także obowiązkowe w tym wnętrzu meble tapicerowane. Dopełnieniem standardowego zestawu wypoczynkowego może stać się elegancki i wygodny fotel. Sprawdźmy najmodniejsze i cieszące się największą popularnością modele, które swoją stylową formą wzbogacą naszą przestrzeń dzienną!

Fotel w pokoju dziennym — wygodny i funkcjonalny

Mimo ogromnego wyboru foteli salonowych, wielu z nas wciąż ma trudności ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Najczęściej problem dotyczy ich wielkości — krzesła zbyt wąskie nie gwarantują odpowiedniej wygody, natomiast rozłożyste i przestronne zabierają dużo przestrzeni. Rozwiązaniem mogą być w tym przypadku smukłe fotele skandynawskie, odznaczające się zwiększoną funkcjonalnością, z którą w parze idzie nietuzinkowa stylistyka.

Cechy te znakomicie odzwierciedla fotel REN https://www.meblewersal.pl/fotele-pufy-tapicerowane/2844-fotel-ren.html, o prostej, a zarazem eleganckiej formie. Jest to model wypełniony sprężynami falistymi i wysokoelastyczną pianką, przekładającymi się na najwyższy komfort użytkowania. Wysokie drewniane nóżki nadają i tak zgrabnej już bryle dodatkowej lekkości oraz smukłości. Ten typ fotela doskonale wpasuje się w dowolną stylistykę — nie tylko skandynawską, ale również nowoczesną i klasyczną. Będzie ponadto idealny do salonów, w których nie możemy pozwolić sobie na masywne, szerokie i rozłożyste meble.

Fotel uszak — czemu zawdzięcza swoją popularność?

Fotel uszak kojarzony z niezwykle strojnym, pałacowym siedziskiem, dzisiaj przybrał bardziej współczesną formę, charakteryzującą nowoczesne meble do salonu.  Co sprawia, że jest to aż tak pożądany model?

Fotele typu uszak są przede wszystkim nieziemsko wygodne! Posiadają duże, profilowane siedziska oraz oparcia, a także odpowiednio wysokie boki, które zwiększają komfort użytkowania. Specjalne podłokietniki pełnią również funkcję praktyczną — stanowią podparcie dla rąk oraz ułatwiają wstawanie i bezpieczne siadanie.

Najbardziej charakterystycznym elementem tworzącym fotel uszak są oczywiście… uszy! Jaką rolę odgrywają? To przede wszystkim wygodne podparcie dla głowy podczas drzemki, czytania książki lub karmienia dziecka. Wraz z wysokimi podłokietnikami dają one również poczucie przyjemnego otulenia i bezpieczeństwa. Nowoczesną propozycją fotela uszak może być model HENRY https://www.meblewersal.pl/fotele-pufy-tapicerowane/6281-fotel-henry.html, dostępny w szerokiej gamie tkanin obiciowych do wyboru.

Klasyczny fotel do nowoczesnych wnętrz

Nie możemy zapomnieć oczywiście o ponadczasowych, klasycznych fotelach, które wciąż znajdziemy w wielu współczesnych salonach. Są to rozłożyste bryły o prostych i regularnych kształtach oraz szerokich, wyraźnie zaakcentowanych podłokietnikach. Najczęściej wykończone elegancką skórą lub plecionką. Niektóre z takich modeli wyposażono w funkcję spania, jednakże obecnie raczej nie spotkamy ich kawalerkach, a pokojach gościnnych lub prywatnych kwaterach noclegowych.