Drewno i czerń w domowych aranżacjach

Drewno jest surowcem, do którego nie trzeba przekonywać chyba żadnego z nas. Równie jednoznacznych i pozytywnych emocji nie wywołuje jednak czerń. Czy naprawdę jest to barwa zarezerwowana tylko i wyłącznie dla osób młodych lub odważnych, uwielbiających nieoczywiste, wyróżniające się aranżacje? Przekonajmy się, jak wykorzystać w naszych domach połączenie tych z pozoru dwóch przeciwstawnych motywów: drewna i czerni!

Drewno z czernią – duet pełen korzyści

Drewno w połączeniu z czernią to wyjątkowo stylowa i wdzięczna mieszanka, która w sposób całkowity odmieni charakter każdego aranżowanego wnętrza. Czerń jest oczywiście kolorem ciemnym i ponurym, jednakże zarazem niebywale luksusowym, eleganckim i pełnym wyrazu. Jeśli zestawimy ją z ponadczasowym, szlachetnym drewnem otrzymamy wspaniały, nowoczesny duet, który nada naszym pokojom stylowego, wyrafinowanego i designerskiego charakteru. Tak jak nie boimy się stosować w domach drewna, tak też powinniśmy otworzyć się na aranżacje z wykorzystaniem czerni. Najważniejsze, aby robić to stopniowo i z umiarem oraz na odpowiednich, dobrze oświetlonych powierzchniach.

Jak wykorzystać drewno i czerń?

Drewno i czerń mogą występować w naszym domu w kilku podstawowych kombinacjach. Są to przede wszystkim:

  • Nowoczesne meble wybarwione w czerni oraz drewnie

Najczęściej spotkamy się tu z połączeniem dwóch, kontrastowych struktur na frontach lub też na korpusie i frontach. Nowoczesne meble w drewnie i czerni są niezwykle często spotykaną propozycją w aranżacjach salonowych oraz kuchennych. W drugim przypadku, modną kompozycję stanowią drewniane szafki zestawione z czarnym blatem i ciemnymi kafelkami nad przestrzenią roboczą.

meble-do-pokoju-malibu

  • Czerń i drewno na ścianach lub podłogach

Drugą popularną i świetną możliwością jest wykorzystanie tych struktur jako pokrycie ścian lub podłóg. Jasna, drewniana podłoga w duecie z czarną ścianą stworzy spektakularny efekt. Zwłaszcza wtedy, gdy będzie to ściana w salonie z  kominkiem. Możemy oczywiście wybrać odwrotne ułożenie – czarne płytki w połysku w towarzystwie ściany wyłożonej dekoracyjnymi, drewnianymi panelami.

Pamiętajmy, że decydując się na pokrycie ściany w czerni, powinniśmy zwrócić uwagę na jej specyfikę. Ważne jest, aby była to ściana jasna, równomiernie oświetlona. Najlepiej, aby znajdowała się w stosunkowo dużym, przestronnym pomieszczeniu. W ten sposób czarny akcent nie doprowadzi do przytłoczenia naszego wnętrza. Warto pokusić się także o połączenie czerni z elementami połyskującymi lub szklanymi, które dodadzą pomieszczeniu lekkości oraz luksusu.

Meble w kombinacji drewna i czerni

Podczas poszukiwań mebli, które łączą w sobie elementy czerni i drewna, z pewnością natkniemy się na wiele propozycji do kuchni oraz pokoju dziennego. W pierwszym przypadku mogą być to meble z systemu KAM MONO F https://www.meblewersal.pl/856-system-kam-mono-f. Jednym z oferowanych tu wariantów jest właśnie jasne drewno oraz matowa czerń.

Jeśli w kręgu naszych zainteresowań mieszczą się natomiast czarno-drewniane meble, przykładem znakomitego połączenia tych struktur jest linia MALIBU https://www.meblewersal.pl/412-meble-malibu-systemowe-do-salonu. Proste bryły doskonale wpiszą się w charakter zarówno nowoczesnego, jak i industrialnego salonu.